"Huggormsyngel ! Vem har visat er att ni ska fly den kommande vredesdomen?  Bär då sådan frukt som hör till omvändelsen."

"Ye serpents, ye generation of vipers, how can ye escape the damnation of hell?" Matthew 23:33

~~~~

I videon ser du demonisk manifestation.

Är det inte demonbesättning som "Sveriges kristna ledarskap" sysslar med!!

Man skäms som en kristen att det finns så korkade människor, som tror att Jesus är lika korkad som de är!

Se Bill Johnson - som Sveriges kristenhet följer! - en av deras förebilder i videon!


Styrelse

Ordförande & Nationell ledare:
Hans Wolfbrandt – Kyrkoherde i Lysekil
E-post: hans.wolfbrandt@svenskakyrkan.se , Tel: 076-000 32 11

Kim Brynte – Samordnare
E-post: kim.brynte@newwine.se , Tel: 0768-67 49 31

Stefan Malmström – Kassör, medlem i Pingstkyrkan Vänersborg
E-post: stefan.malmstrom@newwine.se , Tel: 0707-65 59 70

Per Eive Berndtsson – Präst i Kornhillskyrkan, Halmstad
E-post: per-eive@kornhill.se , Tel: 0733-122 221

John Derneborg – Pastor i Pingstkyrkan Vänersborg
E-post: pastor@vanersborg.pingst.se , Tel: 0703-636 553

Linda Andersson – Pastor
E-post: lindaandersson64@gmail.com Tel: 076-139 64 64

Paul Orlenius – Pastor/Föreståndare i Citykyrkan, Stockholm
E-post: paul.orlenius@cks.se, Tel: 073-382 44 82

Magnus Davidsson – Pastor i Lugnetkyrkan, Falun
E-post: magnus.davidsson@lugnetkyrkan.se , Tel. 0708-205 380

Niclas Ljung – Föreståndare i Immanuelskyrkan, Malmö
E-post: niclas.ljung@immanuel.nu , Tel. 0702-78 17 95

Stefan Swärd – Pastor i Folkungakyrkan, Stockholm
E-post: stefan.swärd@folkungakyrkan.org, Tel. 070-492 23 10

Johan Jordeskog – Pastor i Salemkyrkan  Vargön
E-post: jordeskog@gmail.com , Tel. 076-000 08 73

Patricia Ask – Pastor i Elimkyrkan Västerort, Stockholm
E-post: patriciaienask@icloud.com, Tel: 073-420 80 22

Alfred Nygren – Pastor Citykyrkan, Stockholm
E-post: alfred.nygren@cks.se , Tel: 076-0000872

NEW WINE SOMMARKONFERENS 2017,  28 Juni – 2 Juli  

----

Randy Clark och Bill Johnson (Bethel Church) är två viktiga inspirationskällor för New Wine idag.

~~~~

FLY FRÅN SATANS KYRKOR I SVERIGE - INNAN SATAN HELT TAGIT ÖVER DIG!

Kanske ska Gud i sin nåd rädda dig från helvetet!